Не мовчи, і тобі допоможуть!!!
У світі постійно відбуваються війни, дискримінація, приниження гідності людини та порушення її прав і свобод. Прояви насильства порушують права людини, принципи демократичного суспільства.
Коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його. Іноді ми не усвідомлюємо, що втягнуті в коло насильства, бо можемо не знати, що певні насильницькі акти щодо нас порушують наші права, честь та гідність, не знаємо своїх прав, як захистити себе.
Особливим видом насильства є насильство в сім'ї, яке є найбільш небезпечним, бо має довготривалий за часом характер, і тим, що дитина переживає насильство з боку того, хто мав би захищати, підтримувати, а не кривдити її. Це деформує особистість дитини та формує озлоблення до оточення, іноді навіть стає причиною суїцидів.
Тому проблема сімейного насильства на сьогоднішній день є дуже гострою.
Насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психологічному здоров’ю.
Саме тому в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Ось і в Обіточненській ЗОШ І-ІІІ ступенів стартувала дана акція.
Для учнів 5-9 класів проведено лекцію з елементами тренінгу "Ми проти насилля", яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насильства та його попередження. Також, у школярів була можливість пройти анонімне анкетування, де головними питаннями були: "Чи допускав хто-небудь, по відношенню до тебе насилля?" та "Які прояви насилля ви зазнали по відношенню до себе?". Після анкетування учні мали змогу переглянути фільм "Насильство в сім’ї", де були показані всі форми прояву насилля та його наслідки.
Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків, сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності та поваги до іншої людини.
Можна зробити висновок, що ми повинні донести до дітей розуміння того, що насилля є порушенням прав людини. Причому мова йде не тільки про фізичне насилля, але й сексуальне, психологічне та економічне.